Të dhëna për biznesin

Përshkrimi

EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION  
Hotel, standard europian dhe çmim konkurrues!!
125 dhoma të dizenjuara në mënyrë individuale: standard, familjare, biznesi, artemis deluxe etj.
Restorant dhe shije magjepsëse, bar veror, evente mbreslënëse, salla konferencash, sallon bukurie, design, wellness & spa, pishina, plazh fantastik, vëmendje e pametë ndaj detajeve dhe qëndrim i paharrueshëm!!
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION: Mbreti EPIDAMN ishte i pari që ndërtoi qytetin e Durrësit, i cili ishte i dashur nga romakët. Këtu banonin Ciceron, Agripa, Bruti dhe Çezari, prandaj romakët i dhanë emrin ‘Taberna e Adriaticum’, Taverna e Adriatikut. EPIDAMN nuk ishte ZOT, por në shekullin e pestë dhe të gjashtë, njerëzit e kremtonin për lavdinë e tij çdo verë.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION: Filozofia jonë është t’i ndjekim gjurmët e paraardhësve tanë dhe të rivendosim emrin e tij duke përmirësuar përvojën e mikpritjes, një kombinim i trashëgimisë kulturore dhe shërbimit të nivelit të lartë, gjithçka që ju bën të ndiheni të dashur, siç bëri ciceroni gjatë qëndrimit të tij në Durrës.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION: Ne duam të krijojmë një alkimi të veçantë me të ftuarit tanë duke ngjallur emocione që nga momenti i regjistrimit deri në daljen e tyre. Ne ofrojmë shërbim, ushqim dhe argëtimin më të mirë duke e vendosur mikpritjen në qendër të gjithçkaje, një cilësi që është thellësisht e rrënjosur në kulturën tonë. Ne mëshirojmë destinacionet ku ndodhemi, nga rrethet historike në zonat bregdetare, me ndërtesa luksoze unike të kuruara me detaje të punuara me dorë të krijuara nga artizanët vendas.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – DHOMAT: Secila nga 125 dhomat është e dizajnuar në mënyrë individuale me pjesë të veçanta të dekorit skulpturor të punuar me dorë, duke ngjallur ndjenjën e të qenit buzë detit duke ruajtur gjithashtu trashëgiminë kulturore që është qëllimi përfundimtar i markës sonë Epidamn. Të qeta dhe me stil, me një skemë ngjyrash qetësuese të frymëzuar nga plazhi, dhomat e Epidamn janë të dizajnuara me një sy drejt përsosjes dhe rehati të stilit rezidencial. Janë ndër hotelet më të bollshme në Durrës dhe janë ideale për pushime, udhëtime familjare apo biznes. Të gjitha dhomat kanë dyer xhami nga dyshemeja deri në tavan për të maksimizuar pamjen befasuese të detit dhe dritën brenda dhomës. Jo vetëm që dhomat janë moderne, por janë edhe komode, me të gjitha lehtësitë dhe kopshte të imta të freskëta në ballkon për ta bërë qëndrimin tuaj sa më të përshtatshëm.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – DHOMAT STANDARD: Muret e lakuar, të punuar me dorë me skulptura që imitojnë velat japin ndjesinë se jeni ende në breg dhe pushoni edhe nëse jeni brenda. Nga dyert e xhamit nga dyshemeja deri në tavan dhe ballkonet e jashtme me kopsht të freskët dhoma është e mbushur me dritë natyrale. Dhomat tona standarde ofrojnë pamje nga deti dhe rruga nga shtretërit luksoz mbretëreshë. Të gjitha dhomat janë të pajisura me të gjitha mirëmbajtjet: dritare termo-akustike, lidhje Wi-Fi me shpejtësi të lartë, telefon direkt, kasafortë elektronike, mini-bar, kondicioner, aparat kafeje, shami, TV smart me ekran të sheshtë, me të ndryshme kanalet satelitore dhe tokësore. Banjat përmbajnë dushe travertini në këmbë, pajisje mermeri dhe produkte organike të banjës.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – DHOMAT FAMILJARE: Komode, por mjaft të mëdha për të akomoduar dy të rritur dhe deri në tre fëmijë, dhomat tona familjare përfshijnë një krevat queen size dhe një divan-krevat. Mbulesa të ngrohta dhe jastëkë të këndshëm mbulojnë shtretërit, ndërsa dhomat e banjës kanë dush me travertin, të ndarë nga tualeti dhe produkte organike të banjës. Nga dyert e xhamit nga dyshemeja deri në tavan dhe ballkonet e jashtme me kopsht të freskët me pamje nga deti ose rruga, dhoma është e mbushur me dritë natyrale. Te gjitha dhomat jane te pajisura me te gjitha mirembajtjet: dritare termo-akustike, lidhje Wi-Fi me shpejtësi të lartë, telefon direkt, kasafortë elektronike, minibar, kondicioner, shami, aparat kafeje, smart TV me ekran të sheshtë, me te ndryshme kanalet satelitore dhe tokësore.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – DHOMAT E BIZNESIT: Dhomat e biznesit janë të përshtatura për mysafirë të shumtë me dy krevate mbretëreshë. Këto dhoma janë krijuar për t’u ndarë me kolegjin tuaj duke ruajtur rehatinë dhe privatësinë individuale. Nga dyert e xhamit nga dyshemeja deri në tavan dhe ballkonet e jashtme me kopsht të freskët me pamje nga rruga, dhoma është e mbushur me dritë natyrale. Të gjitha dhomat janë të pajisura me të gjitha mirëmbajtjet: dritare termo-akustike, lidhje Wi-Fi me shpejtësi të lartë, telefon direkt, kasafortë elektronike, mini-bar, kondicioner, aparat kafeje, shami, TV smart me ekran të sheshtë, me të ndryshme kanalet satelitore dhe tokësore. Banjat përmbajnë dushe travertini në këmbë, pajisje mermeri dhe produkte organike të banjës.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – ARTEMIS DELUXE: Artemis Deluxe janë projektuar në një stil bashkëkohor dhe qetësues. Secila ofron një derë xhami nga dyshemeja deri në tavan dhe një ballkon të jashtëm, ku valët rrotulluese të detit Adriatik shtojnë qetësinë e mjedisit. Dhomat ideale për një arratisje personale. Të gjitha dhomat janë të pajisura me të gjitha mirëmbajtjet: dritare termo-akustike, lidhje Wi-Fi me shpejtësi të lartë, telefon direkt, kasafortë elektronike, mini-bar, kondicioner, aparat kafeje, shami, TV smart me ekran të sheshtë, me të ndryshme kanalet satelitore dhe tokësore. Banjat përmbajnë dushe travertini në këmbë, pajisje mermeri dhe produkte organike të banjës.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – USHQIM & PIJE: Përbërësit e shkëlqyer dhe shkëlqimi i jashtëzakonshëm i kuzhinierëve të Epidamns kombinohen për të krijuar shije magjepsëse. Zjarri dhe përkushtimi ndaj ushqimit të shkëlqyer të përzier me ambientin më eklektik është në qendër të të gjitha krijimeve kulinare të Epidamn. Një vizitë në restorantet e Epidamn nuk është asgjë më pak se një përvojë dashurie në fillim!
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – RESTORANT & SALLË PRITJEJE ARTEMIS: Sapo të hyni brenda, vështrimi juaj do të tërhiqet nga ana femërore; siç nderojmë mbretin Epidamn, duhet të nderojmë edhe perëndeshën e kohës, Artemisën. Tavanet e larta të sallës, të mbuluara me fytyra të skulpturuara, e kthejnë atë në një vepër arti në vetvete. Këtu mund të punoni gjatë pushimeve, të pushoni duke pirë një koktej ose të dëgjoni muzikë në piano-bar. Pas sallës së pritjes është një restorant modern. Nga lokali te vazoja, gjithçka është punuar me dorë nga artistë. Duke parë lart, muret janë të mbuluara me femra në të gjitha format dhe veprat e artit, duke ngjallur një paqe delikate, të ngjashme me atë të të qenit pranë detit. Jo vetëm që është një restorant i mbushur me art, por gjithashtu shërben kuzhinën më të këndshme mesdhetare. Kuzhinierë të përkushtuar që bëjnë pjata të shkëlqyera duke përdorur përbërës të freskët dhe vendas, së bashku me 10 vjet njohuri, të gjithë bashkohen për të prodhuar një përvojë të paharrueshme. Menu Restorant; Menu Koktej; Sallë pritjeje në tavanë. Shijoni një aventurë inovative të kuzhinës në Sunset, restorantin e njohur të Epidamn White Session, ku kuzhinierët përgatisin vetëm menu për shije. Me pamje nga deti Adriatik, ju jeni në perendimin më të mirë të diellit; ndërsa dielli takohet me detin, i gjithë qielli bëhet i kuq i zjarrtë, duke e bërë atë një përvojë që ndodh një herë në jetë. Pushimi i menysë; Pijet e menusë; Plazhi dhe restoranti Lulù.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – BAR: Ideja themelore e barit të plazhit Rituals ishte krijimi i një ambienti elegant dhe elegant ku të ftuarit mund të shijojnë një ditë të relaksuar në diell duke pirë kokteje me gaz dhe duke ngrënë ushqime të shijshme. Nuk ka mënyrë më të mirë për të shijuar plazhin e Durrësit.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – WELLNESS & SPA: Epidamn SPA është i përkushtuar për t’ju ofruar trajtimin më të mirë të Hamamit, duke ditur të gjitha karakteristikat terapeutike të Hamamit Turk. Është shumë më tepër se një masazh i rregullt, pasi është frymëzuar nga tradita e lashtë bizantine. Është një terapi për pastrimin e trupit që është qetësuese dhe detoksifikuese. Terapia promovon mirëqenien fizike, mendore dhe shpirtërore dhe e lë lëkurën tuaj të lëmuar dhe rrezatuese. SPA ka gjithashtu një zonë masazhi ku mund të merrni një sërë terapish masazhi; megjithatë, ju duhet të rezervoni seancën para kohe.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – EVENTE – DASMA: Planifikoni një dasmë romantike në natyrë nën diellin e plazhit të Durrësit ose një takim vjetor në ambientin e sofistikuar të hotelit, i cili ka deri në 130 vende. Vendet tona intime janë të përshtatshme për darka provash, takime të vogla / të mëdha ose konferenca.  Pavarësisht se cilat do të zgjidhni, hapësirat tona të ngjarjeve mbështeten me mjeshtëri nga menutë gustator nga shefat tanë të kuzhinës, dekoruesit profesionistë sipas kërkesës dhe teknologjia audiovizive moderne.
Evente / Dasma, Dita juaj e madhe? Më e madhja nga të gjitha. Pijet e mirëseardhjes dhe darkat e provave, ceremonitë në afresk, hyrjet mahnitëse në sallën e dizajnit të lartë, masazhet në plazh dhe suitat e spa-s së shoqërueseve të nuses, si dhe mëngjeset e lamtumirës pranë pishinës mund të jenë të gjitha pjesë e një fundjave të veçantë festash. Relaksohuni dhe shikoni pamjet. Këto janë kujtimet tuaja në zhvillim.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – SALLA E KONFERENCAVE: Sallat tona të konferencave prej 160 metrash katrorë mund të organizohen për të akomoduar grupe prej 50 deri në 130 persona. Këto salla takimesh mund të personalizohen për të përmbushur nevojat tuaja specifike. Këto cilësime të mirëcaktuara ofrojnë aftësi A/V, të integruara në televizorin inteligjent dhe altoparlantët, si dhe shërbimin e ekipit të ngjarjeve të Epidamn sipas kërkesës. Karakteristikat: Videokonferenca; Qasje WiFi me shpejtësi të lartë në të gjithë hotelin; Telefonat, fakset dhe printimet janë të disponueshme; Shërbimet më të avancuara audio, vizuale dhe prodhimi të disponueshme.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – BRENDA – JASHTË – DESIGN: Ne ju sjellim një oaz në bregun e Durrësit që është ndërtuar mbi një gjendje shpirtërore të thjeshtë: të kaloni një kohë të mirë. Një fasadë e bardhë, ballkone që imitojnë velat dhe qoshet e kopshteve të vogla, të gjitha kontribuojnë në një mjedis të qetë ku relaksimi fillon me shikim të parë. Të sjellë nga Epidamn, me dizajne nga Ilir Blakcori, hoteli tetë katësh që përfshin 120 dhoma me stil, duke përfshirë 5 suita unike luksoze.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION – NJË ME OQEANIN: Kur vendosëm të ndërtonim këtë hotel me 5 yje, kishim një qëllim në mendje: “Le të mendojmë jashtë kutisë”. Ne ia dolëm të krijonim një mjedis me 5 yje ku sofistikimi, kënaqësia dhe vëmendja e patëmetë ndaj detajeve krijojnë një qëndrim të paharrueshëm.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION: Zhytuni në sallonin tonë të gjerë të pishinës ose pushoni në banjën tonë, hapësirat intime për t’u çlodhur dhe për të marrë frymë. Merrni një mesazh profesional ose një ndryshim të plotë në sallonin tonë të bukurisë. Për mysafirët që kërkojnë fitnes, shikoni palestrën tonë moderne të brendshme.
EPIDAMN HOTEL WHITE SENSATION: Ne jemi të përkushtuar për të përmbushur pritjet tuaja!
Ju mirëpresim!

Video